Fotoksiążka 30×30 cm – jeszcze niedawno był to format wykorzystywany głównie przez fotografów – profesjonalistów, ze względu na to, że wykonanie zdjęcia, które jakościowo nadawałaby się do publikacji w takim formacie wymagało stosowania dość drogiego sprzętu. Dzisiaj, aparaty fotograficzne z matrycą powyżej 10 Mpx są już standardem, więc format ten stracił swój typowo „ślubny” charakter.
Chociaż tematyka ślubna przeważa wśród zamawiających fotoksiążkę o rozmiarach 30×30 cm, to mamy wielu Klientów, którzy konsekwentnie od lat zamawiają fotoksiążki z wakacji właśnie w tym formacie. Bardzo efektownie prezentują się w tym formacie zdjęcia panoramiczne, wypełniające nawet dwie strony (rozkładówkę). Pięknie wyglądają także zdjęcia sesyjne i portretowe.
Fotoksiążka 30×30 cm jest także bardzo często zamawiana jako ekskluzywny prezent dla rodziny, znajomych, kontrahentów, dokumentujący ważne wydarzenia lub historię ich życia.
Inne, rozbudowane przykłady naszych fotoksiążek 30×30 cm znajdziecie też państwo na stronie: issuu.com/fotoksiazki
Fotoksiążka 30×30 cm jest dostępna w okładce z ekoskóry tylko na papierze fotograficznym.
Nasza fotoksiążka ślubna jest także dostępna na Allegro. Zobacz tutaj oraz tutaj.
Kwadratowy format fotoksiążki 30×30 cm ze względu na swoją kompozycyjną równowagę świetnie nadaje się do publikacji zdjęć portretowych. Format ten odpowiada także zdjęciom, które gromadzicie Państwo na Instagramie – wiele zleceń otrzymujemy właśnie od użytkowników tego portalu, pragnących posiadać swoje małe arcydzieła w zwartej formie papierowej, a nie tylko elektronicznej.
I wreszcie jedna z najważniejszych zalet formatu kwadratowego – zwykle fotografię kojarzymy z formatem prostokątnym. Kwadrat daje nam złudzenie odejścia od schematu fotografii, możliwość skupienia się na koncepcji. Stąd też format ten jest bardzo często stosowany w dziełach konceptualistów i w fine’arcie.
Zainteresowanych tematem kompozycji obrazu fotograficznego odsyłam do artykułu na naszej stronie. Tam dowiecie się Państwo najważniejszych rzeczy dotyczących tego tematu, a szczególnie skupimy się na tzw. „mocnych” lub „gorących” punktach kompozycji. Być może artykuł ten będzie dla Was pomocą w rozwijaniu swej pasji, jaką jest fotografia.
Poniższe przykłady rozmieszczenia zdjęć oraz ich orientacyjne wymiary ukazują rozkładówkę, czyli dwie sąsiadujące ze sobą strony. We wzorze „mozaika” zdjęcia są o ok. 20% większe.
*